Wyprawa na Spisz i Podhale

15-17 Pażdziernika 2018

Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni 15-16-17 października 2018 roku  uczniowie klasy 3a i 3b, pod opieką przewodnika i nauczycieli, wyruszyli na wspólną wyprawę na Spisz i Podhale. W cieniu tatrzańskich szczytów gimnazjaliści odkrywali piękno polskiej i słowackiej przyrody.

Oto ich relacja:

wycieczkę zaczęliśmy w Szczawnicy od wjazdu na Palenicę, skąd przeszliśmy  szczytami do schroniska pod Durbaszką, stamtąd zeszliśmy do Jaworek, żeby zanocować w Jurgowie. W drugim dniu  z Zębu przeszliśmy na Gubałówkę, z której zjechaliśmy kolejką, podziwiając panoramę Tatr. 

W Zakopanym wspólnie zwiedziliśmy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

i  muzeum przyrodnicze. Trzeci, ostatni dzień – spędziliśmy na Słowacji, dosłownie w  koronach drzew i dla odmiany w jaskini.

TOP