Dr Krzysztof Wesołowski

Doktor nauk matematycznych, absolwent , Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Matematyk z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

„Matematyka jest dla mnie piękną, klarowną, czystą nauką, która nie zależy od poglądów, subiektywnych opinii, decyzji politycznych i tym podobnych. Jest też wewnętrznie spójna, pozwala na spontaniczność i dojście do celu różnymi drogami. Nie trzeba się też jej uczyć, wystarczy zrozumieć - wtedy sama wchodzi do głowy, często na całe życie. Matematyka uczy oczywistych cech, jak cierpliwość, dokładność, wyobraźnia przestrzenna, ale pozwala też wysłać łazik na Marsa, wyszukiwarce pozwala przewidzieć, co zamierzasz wpisać. Pomaga też rozpoznać na  zdjęciu i oznaczyć Twoich znajomych. Poza tym: opłacalność lokat i zwroty z inwestycji, koszty kredytów, ryzyko ubezpieczeniowe, tworzenie gier komputerowych, robotyka, opracowanie statystyczne wyników badań, nośność konstrukcji budowlanych - długo by wymieniać. Matematyka realnie otwiera też perspektywy na dobrą pracę w korporacji - wielu moich znajomych zajmuje wysokie stanowiska właśnie dzięki byciu absolwentami matematyki - ich przełożeni doceniali elastyczność umysłu i umiejętność podołania niestandardowym zadaniom. Dzięki matematyce nie tylko wiesz, o której godzinie wyjść z domu, aby zdążyć na autobus. Wiesz też pod jakim kątem przecinają się właśnie wskazówki na Twoim zegarku.”

Uczę w tej szkole bo po prostu odpowiadają mi sympatyczne (choć czasem nieznośne) i błyskotliwe dzieciaki, z którymi chce się pracować.