Katarzyna Kruczek-Kozioł

 
Absolwentka . filologii polskiej oraz logopedii na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Nauczycielka z 15 letnim stażem pracy. Od 10 lat  egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z języka polskiego w Tarnowie. Uczestnik kilku  (w tym 3-letnich) projektów unijnych. 

Język polski jest dla mnie skarbnicą wiedzy, którą odkrywam z młodzieżą każdego dnia. Rozwija nie tylko wyobraźnię ,ale także pozwala zrozumieć jak można żyć patrząc na postawy licznych bohaterów literackich. Jest tak jak powiedział Stefan Żeromski: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

„Uczę w tej szkole, ponieważ jest bardzo dobrze przygotowana pod względem technicznym, mam dostęp do wielu udogodnień np. tablic interaktywnych, co ułatwia i uatrakcyjnia prowadzenie zajęć. Niewielka liczba uczniów w klasie umożliwia dogłębniejsze wyjaśnienie niektórych zagadnień i zwrócenie uwagi na uczniów słabszych.

TOP