Dr Kamil Jurowski

 Doktor nauk chemicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Chemik, toksykolog. Wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Autor publikacji i rozdziałów w książkach dotyczących dydaktyki chemii na poziomie szkoły i studiów wyższych. Entuzjasta nauczania przez odkrywanie. Pasjonat metodyki nauczania chemii. Zainteresowania: smooth jazz i abstrakcyjne malarstwo nowoczesne.

Chemia to nie tylko nauka o substancjach i ich przemianach, które zachodzą w laboratorium, ale o wszystkich przemianach otaczających nas w codziennej rzeczywistości - od atomu, po komórki, tkanki, narządy, układy, populacje, ekosystemy, planety, kosmos...Chemia uczy nas pokory nie tylko do siebie, ale również do wszystkiego co nas otacza. Chemia  ubiera, broni i leczy, a jej zastosowania praktyczne mają ogromny wkład w życie człowieka. 

 Uczę w tej szkole bo... zawsze byłem pasjonatem dydaktyki chemii i uważam, że trzeba przekazywać nie tylko treści programowe, ale ukazywać znaczenie chemii w życiu codziennym.”

TOP